سبد خرید شما خالی است.

خدمات حرفه‌ای در زمینه‌های مالی، حسابداری، مالیات و بیمه تامین اجتماعی

ارتباط با ما

تهران، خیابان آزادی

info@taraznegaran.ir

خدمات حسابرسی

حسابرسی عبارت است از «بررسی مستقل اطلاعات مالی هر واحد تجاری، صرف نظر از اندازه یا ماهیت قانونی آن. همچنین تلاش می‌کند تا اطمینان حاصل شود که دفاتر حسابداری طبق قانون به‌درستی نگهداری می‌شوند.

حسابرسان اطمینان شخص ثالث را به ذی‌نفعان مختلف ارائه می‌دهد که موضوع مورد نظر (دفاتر و اسناد حسابداری) عاری از تحریف است. این اصطلاح اغلب برای حسابرسی اطلاعات مالی مربوط به یک شخص حقوقی به کار می‌رود. این عملیات از زمان‌های قدیم یک اقدام کنترلی و اطمینان‌بخش بوده است.

اهداف حسابرسی مالی

حسابرسی‌های مالی برای اطمینان از اعتبار و قابلیت اطمینان اطلاعات و همچنین برای ارائه ارزیابی کنترل داخلی سیستم انجام می‌شود. در نتیجه، شخص ثالث می‌تواند نظر خود را در مورد شخص / سازمان / سیستم (و غیره) مورد نظر بیان کند.

اظهارنظر در مورد صورت‌های مالی، به شواهد به‌دست‌آمده بستگی دارد. حسابرسی قانونی یک بررسی الزامی حقوقی در مورد صحت صورت‌های مالی و سوابق یک شرکت یا مجموعه اقتصادی است. هدف حسابرسی قانونی، این است که مشخص کند آیا یک سازمان با بررسی اطلاعاتی مانند مانده بانک‌ها، سوابق حسابداری و تراکنش‌های مالی، نمایش منصفانه و دقیقی از وضعیت مالی خود ارائه می‌دهد یا خیر.

در اکثر کشورها از جمله ایران، حسابرسی باید استانداردهای پذیرفته‌شده عمومی را که توسط نهادهای حاکم تعیین شده است، رعایت کند. این استانداردها به اشخاص ثالث یا استفاده‌کنندگان خارجی اطمینان می‌دهند که می‌توانند به نظر حسابرس در مورد منصفانه‌بودن صورت‌های مالی یا سایر موضوعاتی که حسابرس در مورد آنها اظهار نظر می‌کند، اعتماد کنند. بنابراین این عملیات باید دقیق و جامع باشد و حاوی هیچ تحریف یا اشتباه اضافی نباشد.

خدمات حسابرسی
حسابرسی

انواع دسته‌بندی حسابرسی

از نظر اهداف و موضوعات مورد رسیدگیحسابرسی از نظر ماهیت رسیدگیحسابرسی از نظر شیوه انجام کارحسابرسی از نظر دلیل ارجاع کارحسابرسی از نظر زمان انجام کارحسابرسی از نظر انواع حسابرسان
حسابرسی صورت‌های مالیبررسی و ارزیابی کنترل های داخلیمبتنی بر سند رسیحسابرسی الزامیحسابرسی ضمنیحسابرسی مستقل
حسابرسی رعایترسیدگی اثباتیمبتنی بر ترازنامهحسابرسی اختیاریحسابرسی نهاییحسابرسی داخلی
حسابرسی عملکرد(مدیریت)رسیدگی‌های خاصمبتنی بر ریسک*حسابرسی مداومحسابرسی دولتی(قانونی)
حسابرسی عملیاتی*****

حسابرسی داخلی

حسابرسی داخلی، توسط مجموعه‌های حرفه‌ای در حوزه مالی و حسابداری برای شرکت‌های متقاضی انجام می‌شود. این عملیات، یک فعالیت تضمینی و مشاوره مستقل و عینی است که برای افزودن ارزش و بهبود عملیات سازمان طراحی شده است.

این فرایند به مجموعه شما کمک می‌کند تا با ارائه یک رویکرد منظم و یکپارچه، نسبت به ارزیابی و بهبود عملکرد مالی سازمان خود اقدام نمایید. متخصصان ترازنگاران، شرایط کسب و کار شما را ارزیابی کرده و نسبت به ارائه گزارشی از وضعیت موجود و تحلیلی در جهت برطرف کردن نقاط ضعف اقدام می‌کند.

خدمات مجموعه ترازنگاران

حسابرسی عملیاتی

بر اساس بخشنامه اجرایی ماده 272 ق.م.م، تمامی بنگاه‌های اقتصادی که دارای فروش بیش از 8 میلیارد ریال و یا جمع دارایی‌های آنها (جمع ستون بدهکار ترازنامه) بیش از 15 میلیارد ریال باشند، مشمول گزارش حسابرسی عملیاتی خواهند بود.

مشاوره حسابرسی داخلی و مالیاتی

ایجاد سیستم مستقل نظارتی برای جلوگیری از اشتباه (عمدی یا سهوی) و سوءاستفاده در سازمان، جهت ارزش‌افزایی و بهبود عملیات سازمان با هدف نهایی افزایش و بهبود عملکرد.

مشاوره حسابرسی صورت‌های مالی

رسیدگی‌به صورت‌های مالی یک کسب‌وکار به‌وسیله یک موسسه حسابرسی و به معنای دیگر، بازرسی جستجوگرانه مدارک حسابداری و سایر شواهد زیربنای صورت‌های مالی.

آنچه برای کسب‌وکار شما انجام می‌دهیم

  • بررسی میزان انطباق عملیات‌های حسابداری و مالی شرکت شما با قوانین جاری کشور
  • بررسی پدیده‌های نو ظهور در صنعت شما و شیوه انطباق با آن‌ها
  • استقرار نظام عملیاتی برای مدیریت ریسک و کنترل‌های داخلی مناسب و مختص به شما
  • ارائه گزارش حسابرسی داخلی (عملیاتی) به منظور مبنا قرار گرفتن فعالیت‌ها
  • تعریف کنترل‌های لازم و عملی در نقاطی در چرخه های فعالیت کسب و کار
  • کاهش میزان هدررفت منابع ناشی از نبود کنترل‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.