خدمات حرفه‌ای در زمینه‌های مالی، حسابداری، مالیات و بیمه تامین اجتماعی

ارتباط با ما

تهران، خیابان آزادی

info@taraznegaran.ir

خدمات و مشاوره حسابداری مالی

حسابداری به مجموعه عملیات اندازه‌گیری، پردازش و ارتباط اطلاعات مالی و غیر مالی در مورد واحدهای اقتصادی مانند مشاغل و شرکت‌ها گفته می‌شود. حسابداری که «زبان تجارت» نامیده می‌شود، نتایج فعالیت‌های اقتصادی یک سازمان را اندازه‌گیری می‌کند و این اطلاعات را به سهامداران مختلف از جمله سرمایه‌گذاران، اعتباردهندگان، مدیریت و تنظیم‌کننده‌ها منتقل می‌کند.

این دانش، هزاران سال قدمت دارد و می‌توان آن را در تمدن‌های باستانی جستجو کرد. حسابداری معاصر، در قرن نوزدهم شروع به تبدیل به یک حرفه سازمان یافته کرد و با ادغام نهادهای حرفه‌ای محلی در انگلستان و تشکیل موسسه حسابداران خبره شکل گرفت.

از جمله خدمات اصلی مجموعه ترازنگاران، ارائه خدمات حسابداری مالی است که با بهترین کیفیت و مبتنی بر تجربه و تخصص پرسنل این مجموعه صورت می‌گیرد.

خدمات و مشاوره حسابداری مالی مالیاتی
خدمات و مشاوره حسابداری مالی

انواع حسابداری

حسابداری را می توان به چندین زمینه از جمله حسابداری مالی، مدیریت، مالیاتی و هزینه تقسیم کرد. نوع مالی بر گزارش‌دهی اطلاعات مالی یک سازمان، از جمله تهیه صورت‌های مالی، برای استفاده‌کنندگان خارجی اطلاعات، مانند سرمایه‌گذاران، تنظیم‌کننده‌ها و تامین‌کنندگان تمرکز دارد؛ و نوع مدیریت آن بر اندازه‌گیری، تجزیه و تحلیل و گزارش‌دهی تمرکز دارد. سیستم‌های اطلاعات حسابداری برای پشتیبانی از عملکردهای مرتبط با آن طراحی شده‌اند.

ویژگی‌های خدمات حسابداری ترازنگاران

رعایت استانداردهای حسابداری

استاندارد حسابداری به مجموعه‌ای از اصول، استانداردها و رویه‌های مشترک و یکسان گفته می‌شود که بنیان  اصلی سیاست‌های حسابداری مالی و رویه‌های این سیستم را مشخص می‌کند. این استانداردها، از مفاهیم پایه این علم هستند و به‌کارگیری آن‌ها، جزء ضروریات کار در این حوزه محسوب می‌شود؛ حال آنکه متاسفانه مشاهده می‌شود که بسیاری از کارشناسان این حوزه و مدیران مالی این استانداردها را نمی‌شناسند یا آن‌ها را در کار خود لحاظ نمی‌کنند. تا به امروز ۳۳ استاندارد حسابداری توسط سازمان حسابرسی تدوین شده است.

از جمله ویژگی‌های کاری مجموعه ترازنگاران، رعایت کلیه این استانداردها  به‌عنوان یک ضرورت اولیه در این عملیات است.

توجه به جزئیات

برخی رویدادهای مالی از نظر افرادی که تخصص این دانش را ندارند، چندان مهم به نظر نمی‌رسند، اما گاهی نادیده انگاشتن حتی یک رویداد مالی، می‌تواند منجر به «رد دفاتر» و اظهارنامه مالیاتی یک شرکت شود! به‌همین خاطر، دقت درباره جزئیات کار، از جمله ویژگی‌های کاری ترازنگاران محسوب می‌شود.

این جزئیات، گاهی خود را در رویدادهای مالی و اسناد موجود نشان می‌دهند و گاهی تیم حسابداری، لازم است آن‌ها را بر اساس قرائن موجود تشخیص دهد که نیازمند تخصص و تجربه بالایی در این زمینه است.

جلوگیری از جرائم مالیاتی و بیمه‌ای

پرداخت مالیات به تناسب عملکرد شرکت و پرداخت حق بیمه بر اساس تعداد نفرات شاغل در یک مجموعه، یک اصل اساسی و پذیرفته شده است؛ اما آنچه باعث تشویش ذهن مدیران و کارفرمایان می‌شود، جرائم سنگین مالیاتی و بیمه‌ای است که به دلیل عدم دقت کافی در عملیات مالی آن‌ها رخ می‌دهد؛ تا آنجا که میزان این جرائم به دلیل سهل‌انگاری‌های رخ داده، حتی ممکن است تا چندین برابر اصل رقم مطالباتی برسد.

ترازنگاران به واسطه بیش از دو دهه تجربه و تخصص در این زمینه، تلاش می‌کند تا همواره کمترین جریمه ممکن متوجه کارفرمایان شود.

ارائه گزارش‌های مدیریتی

گزارش مدیریتی برآمده از حسابداری مالی، نه به‌عنوان یک عملیاتی حسابداری بلکه به‌شکل نتیجه‌ای از این کار است. در این گزارش مدیریتی، شما می‌توانید نقاط قوت و ضعف مجموعه خود را از نظر مالی متوجه شده و همچنین بنیان‌های مناسب و منظمی برای کسب‌وکار خود از این نظر ایجاد کنید.

مشاوره کامل مالی و حسابداری

مسائل مالی و حسابداری یک کسب و کار، نه به عنوان یک جزء جداگانه که به‌عنوان یکی از اجزای تاثیرپذیر و تاثیرگذار روی کلیت کسب‌وکارها شناخته می‌شود. به بیان ساده‌تر، در قالب یک جاده دوطرفه، تمامی عملیات مجموعه شما، روی سیستم مالی و حسابداری شما تاثیرگذار است و از سوی دیگر، سیستم مالی شما نیز می‌تواند به‌عنوان تقویت‌کننده کسب و کار شما یا کاهنده آن عمل کند.

از این رو، متخصصان ترازنگاران با ارائه مشاوره کامل در این زمینه، به شما کمک خواهند کرد تا بر اساس یک دیدگاه جامع‌نگر، این تعامل دوسویه را به بهترین بازدهی ممکن برسانند.

خدمات حسابداری مالی

از انواع خدمات در این زمینه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • جمع آوری، طبقه بندی و ثبت اسناد مالی
  • بستن حساب‌ها و تهیه صورت‌های مالی
  • تنظیم و تحریر دفاتر قانونی
  • تهیه و تنظیم گزارش‌های مالی
  • تجزیه تحلیل و آنالیز حساب‌های مالی
  • ساماندهی و به‌روزرسانی حساب‌های معوق
  • ارائه خدمات انواع نرم‌افزارهای حسابداری‌مالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *